Unikalna opcja odmładzania twarzy, która daje imponujące efekty, laserowe zabiegi skóry skutecznie zmniejszają widoczność zmarszczek i luźnej skóry. Dzięki temu możemy uzyskać gładszy i bardziej młodzieńczy wygląd.
Laserowe zabiegi odmładzania skóry
Laserowe odmładzanie skóry jest minimalnie inwazyjnym, niechirurgicznym procesem, w którym wykorzystuje się źródło światła podczerwonego (laser) do odnowy skóry poprzez podgrzanie kolagenu pod skórą, co powoduje skurcz skóry (zaciśnięcie). Napięcie skóry twarzy zauważalne jest natychmiast po zabiegu i nie ma przestojów, co czyni tę procedurę coraz bardziej popularną. Dodatkowe napinanie skóry występuje w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ale optymalne wyniki zwykle wymagają dwóch lub trzech zabiegów w odstępie jednego miesiąca. Łagodzenie napięcia skóry jest zatwierdzoną metodą redukcji drobnych linii, zmarszczek i wiotczenia skóry. Podczas gdy wyniki skurczu lasera mogą nie być tak imponujące jak w przypadku liftingu twarzy, pacjenci korzystają z umiarkowanych wyników bez przestojów. Dodatkową zaletą lasera jest to, że jest bezpieczny i skuteczny w przywracaniu skórze bardziej jędrnego, młodzieńczego wyglądu na całym ciele.
Leczenie stymuluje wzrost nowego kolagenu w określonych obszarach i promuje wchłanianie większej ilości kolagenu z okolicznych, nieleczonych obszarów. Dzięki regeneracji naturalnego kolagenu, pacjenci poddawani zabiegom laserowym, natychmiast zaczynają zauważać gładszą, bardziej miękką skórę i uzyskują bardziej młodzieńczy wygląd. Efekty te ulegają poprawie w ciągu następnych kilku miesięcy po zabiegach laserowej kuracji skóry, ponieważ naturalne dostawy kolagenu skóry są stopniowo uzupełniane.
Czego można się spodziewać podczas sesji laserowej?
Przed sesją leczenia laserowego skóry ważne jest, aby pacjent usunął cały makijaż, oleje, filtry przeciwsłoneczne i wszelkie inne substancje, które mogą znajdować się na skórze. Następnie lekarz zajmujący się przycinaniem skóry za pomocą lasera zastosuje miejscowo znieczulający krem do leczonego obszaru i dostarczy pacjentowi okulary ochronne. Ze względu na nieablacyjny charakter leczenia laserem, nie powinniśmy wymagać dalszego znieczulenia, chociaż pacjenci, którzy mają szczególnie niską tolerancję na dyskomfort, mogą potrzebować przyjęcia leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty.
Taki zabieg odbywa się w gabinecie dermatologa lub innego wysoko wykwalifikowanego specjalisty do pielęgnacji skóry. Podczas sesji leczenia skórą laserem, lekarz stosuje specjalne urządzenie, aby nałożyć krótkie impulsy energii lasera na skórę. Ciągły wybuch chłodnego powietrza z lasera zapewni pacjentom komfort. Większość laserowych systemów wymaga od lekarza przejścia przez obszar leczenia trzy razy w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Sesje zwykle trwają od 30 minut do 1 godziny, w zależności od wielkości i lokalizacji obszaru, który ma być leczony.
Po laserowym leczeniu skóry, pacjenci mogą natychmiast powrócić do pracy lub wykonywać inne regularne czynności. Działania niepożądane są minimalne i mogą obejmować uczucie ciepła na skórze, zaczerwienienie lub niewielki obrzęk. Efekty uboczne kuracji zwykle ustępują same w ciągu kilku godzin.
Czy leczenie laserowe jest bolesne?
Laserowe leczenie nie powinno być bolesne. Przed rozpoczęciem leczenia lekarz będzie wygładzał znieczulający krem na obszarze, który ma być dotknięty, aby zminimalizować ryzyko dyskomfortu dla pacjenta. Większość pacjentów poddawanych zabiegowi napinania skóry odczuwa jedynie niewielki dyskomfort w postaci wrażenia cieplnego. Zazwyczaj jest to łagodzone przez regularne chłodzenie powietrzem, wytwarzanym przez konkretne urządzenie, co zwiększa komfort pacjenta i zapobiega spalaniu się naskórka lub zewnętrznej warstwy skóry. Często zdarza się również, że pacjenci odczuwają łagodne uczucie pieczenia od lasera, które jest najczęściej porównywane do odczuwania uderzenia gumką w skórę. Każdy dyskomfort napotykany przez pacjentów podczas sesji napinania skóry laserem powinien ustąpić w ciągu kilku minut od sesji leczenia, chociaż pacjenci mogą odczuwać ciepło w leczonej skórze przez okres do 48 godzin po zabiegu.
Dla kogo jest to odpowiedni zabieg?
Wiele osób zauważa oznaki starzenia, gdy skóra zaczyna opadać wokół twarzy i szyi. Laserowe zabiegi są odpowiednie dla mężczyzn i kobiet. Niezależnie od rodzajów skóry i odcieni skóry, którzy chcą osiągnąć imponujące wyniki bez bolesnych zabiegów chirurgicznych i długich czasów powrotu do zdrowia. Najlepsi kandydaci do laserowych zabiegów, doświadczają trwałych rezultatów, gdy kolagen pod skórą jest regenerowany, tworząc młodszą cerę. Łagodzenie napięcia skóry jest bezpiecznym, skutecznym sposobem na zmniejszenie skutków upływającego czasu. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii laserowej, kolagen pod powierzchnią skóry jest ogrzewany, powodując jego zwężenie. W ten sposób ujędrnia luźną skórę twarzy i nadaje jej jędrną, młodzieńczą skórę z mniejszymi zmarszczkami.
Dlatego warto wybrać się do dobrego kosmetologa, którzy wskaże właściwą dla nas opcję leczenia.