Mikrodermabrazja bezigłowa

0
1586

Mikrodermabrazja bezigłowa wykorzystuje krótkie modulowane impulsy o niskim prądzie, aby utworzyć przejściowe wodne pory w skórze. To zastosowanie impulsu elektrycznego chwilowo rozrywa membranę komórkową, umożliwiając wejście produktu. Kiedy impuls ustaje, membrana powraca do swojej pierwotnej struktury, pozostawiając produkt, który wniknął do wnętrza komórki w danym miejscu. Efekt elektroporacji trwa kilka sekund, co pozwala na wprowadzenie produktu. Dzięki temu znacznie zwiększa się przepuszczalność skóry. Produkty mogą głębiej wnikać w skórę.

Na czym polega mikrodermabrazji bezigłowej?

Proces stymuluje skórę, umożliwiając tonizację mięśni, odprowadzanie płynów z przestrzeni międzykomórkowej (pomaga w pozbyciu się opuchlizny) i produkcję nowego kolagenu i elastyny. Dzięki mikroprądom skóra się podniesie i stonizuje za pomocą tylko jednego zabiegu. Dzięki temu otrzymamy ekscytujące rezultaty.

Skóra lepiej zareaguje na wszystkie produkty. Będzie bardziej naprężona i subtelnie podniesiona już po pierwszej sesji. Zostanie na chwilę otworzony „kanał”, dzięki czemu produkty wnikają głębiej. Dzięki temu w skórze zachodzą prawdziwe zmiany. Jest to ekscytująca technologia.

Jakie są zalety mikrodermabrazji bezigłowej?

Do podstawowych zalet możemy zaliczyć:

  • bezbolesność i bez śladów po wstrzyknięciu produktów,
  • bez ryzyka oparzeń, bólu i stanów zapalnych,
  • kontrolowana głębokość wtryskiwanych substancji bez wpływu na naczynia krwionośne lub produkty, przenoszone do krwiobiegu,
  • substancja wnika lepiej aż o 90%.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Zabieg jest polecany w następujących przypadkach:

  • zmarszczki,
  • odwodnienie skóry,
  • trądzik różowaty,
  • trądzik,
  • kłopotliwa tłusta skóra (łojotok, zmiany cukrzycowe),
  • pigmentacja skóry, przebarwienia (fotostarzenie),
  • potrzeba podniesienia skóry.

Dzięki mikrodermabrazji bezigłowej nasza skóra staje się świeża i elastyczna. Zostaje przywrócona równowaga wodna.

Kiedy nie należy stosować mikrodermabrazji bezigłowej?

Nie stosujmy tego zabiegu, gdy:

  • używamy rozrusznika,
  • cierpimy na chorobę mięśniową lub nerwową,
  • cierpimy na epilepsję,
  • jesteśmy w ciąży lub karmimy piersią dziecko,
  • cierpimy na raka, nowotwory złośliwe itp.
  • mamy wszczepione implanty ortopedyczne (kolanowe lub biodrowe).

Jak często można przeprowadzać zabieg?

Zabieg można przeprowadzać maksymalnie raz w tygodniu przez 6 tygodni. Jeśli zajdzie potrzeba powtórzenia, musimy odpocząć przynajmniej 2 tygodni pomiędzy poszczególnymi sesjami.

Czy zabieg jest bolesny?

Siła sprzętu może być regulowana i dostosowywana do progu bólu danego klienta. Leczenie jest zatem prawie bezbolesne.

Jakie substancje są wstrzykiwane?

W zależności od indywidualnego stanu skóry i potrzeb stosuje się dostosowywaną mieszankę substancji aktywnych. Najczęściej salony oferują kwas hialuronowy, witaminę C, DMAE, elastynę, witaminy, rutynę i kwas glikolowy.

Jaka jest zaleta tego zabiegu?

Większość metod transferu spowoduje, że do skóry dotrze tylko 10% substancji czynnych. Za pomocą mikrodermabrazji bezigłowej aż 90% substancji wniknie w głąb skóry. W porównaniu z mikrodermabrazją igłową, nie powstaną siniaki ani zaczerwienia skóry.

Jakie są inne zalety?

Przede wszystkim pozwala usunąć martwe komórki skóry. Ponadto może poprawić krążenie krwi i limfy w głąb skóry, dzięki stan skóry będzie lepszy. Zwiększony przepływ krwi oznacza więcej tlenu i składników odżywczych, przekazywanych do komórek. Dzięki temu poprawiają się procesy komórkowe. Polepsza się stan skóry i jej elastyczność. Poprzez usunięcie martwej skóry i promowania krążenia wykazano, że mikrodermabrazja zwiększa wchłanianie produktów pielęgnacyjnych przez skórę, nawet o 50%. Oznacza to, że jeżeli leczymy trądzik, skóra będzie otwarta na wniknięcie produktu, by można było osiągnąć lepsze wyniki niż zwykle. Może nie tylko odblokować pory, ale także zmniejsza ich rozmiar. Chociaż do pewnego momentu powiększają się pory, niektóre czynniki zewnętrzne mogą je jeszcze powiększyć. Pory mogą być większe z powodu braku higieny, stanu zapalnego skóry lub w wyniku zatkania. Zabieg też może pomóc w usunięciu blokady, a dzięki poprawie krążenia może zmniejszyć się stan zapalny skóry i poprawić naturalna higiena skóry. Wiele osób wybiera obecnie mikrodermabrazję, a nie inne metody, takie jak zabiegi laserowe i peelingi chemiczne, ponieważ jest bezpieczniejsza i daje świetne wyniki. Nie wymaga regeneracji ani leczenia. Można ją wykonać nawet samodzielnie w domu. Może być stosowana w wielu problemach skóry. Należą do nich trądzik, blizny potrądzikowe, plamy starcze, matowa skóra, drobne przebarwienia i zmarszczki. W zależności od przyczyny zastosowania mikrodermabrazji, możemy zauważyć wyniki już po pierwszym zabiegu. Jest tak szczególnie wtedy, gdy chcemy rozjaśnić skórę lub usunąć zaskórniki. Jednak inne problemy mogą wymagać większej ilości sesji, zanim zauważymy efekty. Często zaleca się przeprowadzanie od 5 do 8 sesji, aby uzyskać najlepsze rezultaty, a głębsze blizny wymagają nawet większej liczby zabiegów. Czasami może być wymagane leczenie uzupełniające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here