Liposukcja nóg

0
1646

Liposukcja nóg pozwala skutecznie usunąć nadmiar tłuszczu, nadając nogom i biodrom bardziej proporcjonalny zarys. Uparty tłuszcz, znajdujący się po wewnętrznej części ud, należy do jednego z najbardziej dokuczliwych problemów estetycznych. Tłuszcz może nawet powodować otarcia, co może być bardzo nieprzyjemne. Na szczęście zawsze można wybrać liposukcję. Dobra wiadomość jest taka, że nogi lepiej reagują na liposukcję, niż inne części ciała. Tłuszcz w nogach składa się z dwóch warstw, w porównaniu z tułowiem, który ma trzy. Dzięki temu można osiągać lepsze efekty.

Jacy są idealni kandydaci?

Kobiety częściej poddają się liposukcji nóg niż mężczyźni. Wynika to z tego, że hormony żeńskie powodują gromadzenie się tłuszczu wokół miednicy, pośladków i ud, podczas gdy mężczyźni mają skłonność do magazynowania nadmiaru tłuszczu w okolicy brzucha. Liposukcja nie jest idealnym zabiegiem na utratę wagi i jest najbardziej skuteczna w przypadku osób, które są blisko swojej idealnej wagi. N

Najlepsi kandydaci mają dobry ogólny stan zdrowia. Osoby ze słabym krążeniem krwi, cukrzycą lub osłabionym układem odpornościowym nie powinny być zakwalifikowane do zabiegu.

Liposukcja nóg jest również bardziej skuteczna u pacjentów, których skóra wykazuje elastyczność.

Liposukcja nóg

Chociaż liposukcja nóg wygląda podobnie jak w przypadku innych części ciała, pacjenci mogą mieć inne cele. Osoby, które chcą się poddać liposukcji ud, są na ogół zainteresowane redukcją objętości ud i cellulitu. Z kolei pacjenci, którzy są zainteresowani liposukcją kolan lub kostek, są zainteresowane zabiegiem, ze względu na to, że może zredukować tłuszcz z niewielkich obszarów.

Dodatkowo liposukcja może być łączona z pewną formą nieinwazyjnego leczenia, takiego jak laser lub ultradźwięki. Dzięki takiemu połączenia, można zredukować zarówno skórę, jak i cellulit.

Przed przystąpieniem do liposukcji, chirurg oceni obszar nogi „obwodowo”, czyli jako cylindryczną strukturę, którą należy postrzegać jako całość. Liposukcja powinna koncentrować się na zmniejszeniu obwodu i utrzymaniu kształtu, jednocześnie bez stwarzania efektu maskulinizacji lub spłaszczenia.

Po zbadaniu nóg jako całości, chirurg plastyczny może określić, które obszary nóg należy poddać liposukcji. Zabieg może zostać skierowany na wewnętrzną albo zewnętrzną część ud albo na obie. Może być również łączony z liposukcją innych części ciała. W zasadzie unika się przeprowadzania tego typu zabiegu na przednie części ud, ze względu na ryzyko pojawienia się nieregularnych konturów.

Zostaniemy poddani miejscowego znieczuleniu, aby zminimalizować ryzyko urazu, krwawienia i dyskomfortu. Możemy zostać również poddani znieczuleniu ogólnemu, w zależności od potrzeb pacjenta.

W obszarze leczenia wykonywane są drobne nacięcia. Chirurg wprowadza cienką kaniulę (rurkę) i rozbija nadmiar tłuszczu, przesuwają rurkę do przodu i do tyłu. Tłuszcz jest następnie odsysany za pomocą próżni lub strzykawki.

Liposukcja ud

Większość osób zainteresowanych tym rodzajem liposukcji, chce, aby ich uda nie stykały się z sobą. Wtedy zabieg powinien obejmować ogólnie całą długość wewnętrznej części uda. Dzięki temu całe uda będą miały spójny, naturalny i proporcjonalny wygląd.

Jeśli uda będą grube przede wszystkim w zewnętrznej części, nogi będą wyglądały na krótkie i nieproporcjonalne. Zwykle liposukcji nie jest poddawana przednia część ud. W wyniku zabiegu może się bowiem pojawić nieregularność skóry. Dlatego pacjenci mogą być później niezadowoleni. W niektórych przypadkach możliwa jest liposukcja tej części ud. Jeżeli przednia część ud ma inną gęstość tłuszczu, powinna być zasysana głębiej, aby uniknąć nieregularności konturów.

Regeneracja i wyniki

Decyzja, która część nóg zostanie poddana liposukcji, uzależniona jest od indywidualnych potrzeb i pragnień pacjenta, a także od tego, co zaobserwował chirurg. Najczęściej temu zabiegowi zostają poddane boczne i przyśrodkowe części uda, wewnętrzne części kolan, łydki i kostki. Czasami oprócz liposukcji nóg, chirurg wykonuje też zabieg na inne części ciała.

Bardzo ważne jest, aby ograniczyć tłuszczu i płynu podczas sesji. Liposukcja wielogabarytowa jest możliwa, ale może wymagać nocnego monitowania w szpitalu.

Czas powrotu do zdrowia uzależniony jest od danego pacjenta. Zwykle pacjenci mogą wykonywać ćwiczenia cardio po trzech tygodniach od zabiegu, ale będą musieli nosić ubranie kompresyjne, aby zmniejszyć obrzęki i siniaki.

Niektóre wyniki będą zauważalne natychmiast, inne zaś dopiero po trzech miesiącach. Do osiągnięcia optymalnego rezultatu będzie potrzebne dieta i ćwiczenia fizyczne.

Cellulit a liposukcja

Liposukcja nie jest odpowiednim lub skutecznym sposobem leczenia otyłości albo cellulitu. Pozwala usuwa niechciane złogi tłuszczu, aby poprawić sylwetkę. Pacjenci powinni przygotować się na to, że jedna sesja może nie wystarczyć i że po zabiegu może pojawić się bolesność. Komplikacje są bardzo rzadkie. Dobry chirurg zminimalizuje ryzyko drętwienia, deformacji konturów, asymetrii i siniaków po zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here