Mikrodermabrazja – urządzenie

0
1431

Gładka, promienna, pozbawiona skaz skóra jest marzeniem każdego. Niestety tylko niewielka grupa osób posiada prawie idealną cerę. Reszta populacji jest zirytowana rozmaitymi problemami skóry, np. trądzikiem, matową skórą, zniszczoną słońcem skórą, powiększonymi porami, zaskórnikami i białymi krostkami, drobnymi liniami, rozstępami i innymi.

Trądzik jest częstym problemem skóry u większości populacji. Może zacząć się od zaskórników, białych krostek, pryszczów i małych cyst. Zwykle pojawiają się one na twarzy i szyi, ale czasami też na górnej i środkowej części pleców.

Wybierz ustawienie prędkości do swojej skóry

Zazwyczaj urządzenie do domowej mikrodermabrazji ma cztery poziomy ustawień prędkości. Poziom 1 i 2 są najłagodniejszymi ustawieniami i wskazane są do osób, mających najbardziej wrażliwą cerę. Z kolei poziom 3 i 4 przeznaczony jest do agresywniejszego leczenia. Jednak, nawet jeżeli nasza skóra nie jest wrażliwa, lepiej zacznijmy od najniższego ustawienia.

Jeżeli zaczniemy od najbardziej podstawowego i najłagodniejszego poziomu, możemy dopasować skórę do zabiegu i przygotować ją do bardziej agresywnego złuszczania. Powoli dostosowujmy się do prędkości na wyższych poziomach.

Kolejną użyteczną wskazówką, stosowaną przez większość użytkowników urządzenia do domowej mikrodermabrazji, jest stosowanie łagodniejszych poziomów na najbardziej wrażliwych obszarach twarzy, np. skóra wokół oczu. Takie ustawienie można zastosować również na szyi. Z drugiej strony dobrze jest używać wyższego poziomu do takich obszarów skóry, jak broda, czoło i policzki. Skoncentrujmy się też bardziej na tych obszarach, które wymagają intensywniejszej pracy, a nie na obszarach, które są prawie perfekcyjne.

Nie ma dwóch takich samych osób i musimy o tym pamiętać przy zabiegach na skórę. Musimy sprawdzić osobiście, jakie ustawienie jest dla nas najbardziej odpowiednie.

Zawsze wykonujmy ruch do góry, jeśli chcemy leczyć skórę mikrodermabrazją. Ruch w dół może spowodować drobne linie i zmarszczki, a ruch w górę powoduje, że skóra jest bardziej sprężysta.

Czy warto robić mikrodermabrazję po prysznicu?

Możemy się zastanawiać, czy istnieje najlepsza pora na wykonanie mikrodermabrazji. Odpowiedź jest twierdząca. Najlepiej jest to robić przed lub po prysznicu.

Większość użytkowników sugeruje, że robi to po prysznicu. Jest to pora, w której naskuteczniej możemy pielęgnować swoją skórę.

Pamiętajmy też, by przed sumiennie przeprowadzoną mikrodermabrazją i pozbyciem się martwych komórek skóry, musimy dokładnie umyć twarz. Jest to pierwsza część podstawowego pełnego procesu mikrodermabrazji. Jeżeli wykonamy zabieg złuszczający po prysznicu, zasadniczo nasza skóra będzie już umyta i dokładnie opłukana. W tym momencie jest przygotowana na leczenie. Niektóre osoby twierdzą, że po zabiegu nie muszą stosować płynu lub nakładać serum. Jeżeli jednak nasza skóra jest zbyt sucha, zaleca się stosowanie balsamu bezolejowego lub innego dobrego balsamu, aby szybciej się regenerowała. Większość osób, która używa maszyny do mikrodermabrazji twierdzi, że stosowanie codziennie kremu nawilżającego naprawdę pomaga. Musimy pamiętać, aby zawsze usuwać ze skóry kryształki i inne pozostałości, dokładnie, po każdym zabiegu mikrodermabrazji. Użyjmy wilgotnej szmatki i wytrzyjmy twarz delikatnie i powoli. Upewnijmy się, że usunęliśmy wszystkie cząstki ścierne z twarzy, aby nie dostały się do oczu, ponieważ nie wszystkie kryształy i martwe komórki mogą zostać zassane przez urządzenie.

Powtarzajmy zabieg 2-3 razy w tygodniu

Instrukcje, dotyczące tego, jak powinna wyglądać mikrodermabrazja może w rzeczywistości zależeć od tego, jakie domowe produkty zastosujemy. Niemniej jednak zwykle zalecana częstotliwość sesji terapeutycznej powinna wynosić 2-3 razy w tygodniu.

Mikrodermabrazja powinna być wykonywana co tydzień regularnie, aby łatwo i w pełni osiągnąć pożądane rezultaty.

W niektórych przypadkach zaleca się wykonywanie zabiegu co 6-7 dni na pierwszym etapie stosowania mikrodermabrazji. Gdy zaczniemy zauważać i odczuwać poprawę kondycji skóry, jej struktury, odcienia i wyglądu, możemy stopniowo zmniejszać częstotliwość. Możemy wtedy ją stosować co 2-3 dni.

Najlepiej jest wykonywać zabiegi w weekendy, aby nasza skóra miała wystarczająco dużo czasu na powrót do zdrowia, zanim wrócimy do pracy.

Pamiętajmy jednak, że mikrodermabrazja nie potrzebuje przerw. Jednak, jeśli damy skórze więcej czasu na odpoczynek i regenerację, otrzymamy najlepsze rezultaty – zdrową, mocniejszą i czystszą skórę.

Użyjmy odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry

Sama mikrodermabrazja nie zapewni idealnych wyników. Najlepiej złuszczać skórę przez dodanie innych produktów, które pomogą wyleczyć nasze problemy skórne. Na przykład w przypadku blizn potrądzikowych, możemy stosować kwas salicylowy. Osoby, mające suchą skórę, powinny stosować krem z kolagenem lub kwas hialurunowy. Na trądzik przydatny może być kwas glikolowy. Dzięki konsekwentnemu i ciągłemu stosowaniu mikrodermabrazji, odpowiedniej maszynie i dobrych produktach, blizny potrądzikowe mogą stopniowo zanikać, a skóra będzie wyraźnie gładsza i bardziej odświeżona. Ważne jest po przebytym zabiegu, dokładne oczyszczenie twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here